Hodnocení víkendu 24. a 25.10. 2015

27.10.2015

Ani o tomto víkendu jsme nezaháleli a hráli další plánovaná mistrovská utkání a jak už to bývá: „tak i tak“ „tak,tak všelijak“  :-) :-)

Pojďme na to:

U 12 BK NH Flames Ostrava – Start Havířov  102:22 a 64:24

Marek Stuchlý ml: dne 24. 10. jsme odehráli první domácí zápasy v sezóně s týmem Havířova. Kluci si po dlouhé době mohli vychutnat domácí atmosféru, včetně domácího publika a mohli tak bojovat o další výhry v řadě. Kluci z Havířova nastoupili v počtu dvanácti hráčů a musím velice ocenit to, že tvrdě bojovali, nerozhodil je ani nepříznivý stav a soustředěně hráli po celá obě utkání. Myslím si, že mnozí naši kluci by si z nich mohli vzít příklad, že se musí bojovat, i když se zrovna nedaří.

Do prvního zápasu jsme nastoupili, jak už u nás bývá zvykem, trošku vystrašeně z nového soupeře. Po asi čtyřech minutách byl stav pouze 5:4 v náš prospěch. Naštěstí, jak už u nás také bývá zvykem, se kluci po pár minutách rozkoukali a po celý zbytek obou utkání jsme na hřišti dominovali. Dokonce se nám podařilo dát i naši první stovku, o kterou se zasadil Matyáš Pomezný (celkem za utkání 22b), a když Bagi přidal v poslední sekundě další koš, tak kluci mohli začít slavit, protože splnili sázku.

Následující utkání se odehrávalo v poklidnějším tempu z obou stran a naši kluci v poklidu dokráčeli k dalšímu vítězství.

Utkání hodnotím kladně, druhý zápas sice nebyl pro basketbalového fanouška moc pěkný na pohled, ale důležité je, že v obou utkáních, měli hlavní roli především mladší hráči. I když se občas z hlediště ozývali rady typu, PŘIHREJ, PŘIHREJ, kluci se nenechali zmást a radši si uvědomili, že když si nejsou jisti přihrávkou, je lepší ji nedávat a hrát jednoduše do koše. Pěkné taky je, že každý hráč, si z dvojutkání připsal na své konto nejméně dva body. Celý tým ocenil i Míšu Valu, který i přes to, že hraje basket teprve dva měsíce, tak si za svou píli a nasazení v U11 vysloužil možnost si také zahrát vyšší soutěž. Míša si na své konto mimo jiné připsal 4 body, dvě pěkné asistence a může být příkladem i pro ostatní kluky z nižších kategorií, že píle a dřina se vyplatí.

U13 BK Opava – BK NH Flames Ostrava 60:32 a 35:53

Michael Dostál: první zápas bych hodnotil asi takhle, zatím nejhorší výkon co jsme podali. Vůbec jsme nehráli co chceme, jen jsme čekali co s námi  soupeř udělá, všude jsme byli pozdě a zbytečně jsme ztráceli míče!!! K tomu všemu se přidala naše Achillova pata -  zakončeni!! I přes mizérii co jsme předváděli, kdyby jsme proměňovali vyložené šance mohli jsme vyhrát, tak jsme se akorát vyfaulovali a dohráli konec s lavičkou ,která stále „pokulhává“ za základní sestavou,především v psychice!!!!!
Druhý zápas vypadal trochu líp v nasazení a hlavně jsme se už nepřizpůsobili soupeřově hře a cely zápas jsme je drželi pod tlakem, nicméněkoše jsme opět neproměňovali po 4 odehraných minutách,  kdy se soupeř dostal možná jednou k našemu koši a my okupovali jeho polovinu, jsme vedli 4:0 a klidně to mohlo být  20:0 !!! Shrnutí: doufám, že to bylo brzskou ranní hodinou a cestou, a že už se podobné výpadky nebudou opakovat!!
A že naše střelecká nemohoucnost nás už nadále nebude provázet!!!

Závěrem bych chtěl opět velmi poděkovat našemu fan klubu s řad rodičů a rodinných příslušníků, bez nich už by to snad ani nebo ONO.

U 14 24.10.  BK NH Flames Ostrava -  BŠM 60:69

Robin Foniok: o víkendu jsme na naší palubovce přivítali BŠM Brno a JBC Brno. Soupeře jsme znali z republiky nebo z kyjovského kempu, tudíž jsme věděli, co očekávat.

V prvním zápase s BŠM jsme měli perfektní nástup do utkání. Soupeře se nám podařilo perfektně zaskočit. Během pár minut jsme vedli rozdílem deseti bodů. Ve druhé čtvrtině nám chybělo trošku štěstíčka, aby nám to spadlo do koše. Naopak, co se týče obrany jsme byli strašně pomalí a vůbec jsme si nepomáhali, což také soupeř využil a vrátil se zpět do utkání. Po poločase jsme čekali, co předvede naše pětka, která byla složena z hráčů, kteří to většinou berou na sebe. V tomto směru se nám stále nedaří vzájemné spolupráce. Jeden dribluje, zbytek stojí a čekají, co předvede. Zápas byl až do konce napínavý, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu. V závěru utkání jsme vedli, ale několik chyb nás srazilo do kolen a soupeř to trestal. Nakonec soupeř vyhrál devíti-bodovým rozdílem, kdy v závěru dostřeloval šestkama.

U 14 25.10.  BK NH Flames Ostrava -  JBC 64:67

V neděli jsme hostili druhý tým z Brna a to JBC. Bylo to téměr totožné utkání, jako v sobotu. Na naší straně strašně moc nevynucených ztrát, čehož soupeř využíval. S JBC jsme také prohráli o 3 body, kdy jsme nedokázali udržet 5. minut před koncem sedmi-bodový náskok.

Oboum soupeřům samozřejmě gratulujeme.
My se musíme zaměřit na lepší spolupráci v obraně. Co se týče útoku, musíme dostat balón více do pohybu. V tom máme stále obrovskou slabinu.

Na závěr, než poděkuji rodičům bych chtěl říci, že oba zápasy jsme měli vyhrát. Doufám, že nás tyto utkání nebudou mrzet!

A nyní bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří nás povzbudili a jsou při nás i v těchto těžkých chvílích, kdy se nám teďkom nedaří. MUSÍME TO ZLOMIT!!!!! Já v to věřím!!!

OP U17 BK NH Ostrava : OP U19 BK Krnov (23:54; 33:54)
Šárka Ševčíková: v neděli dne 25. 10. 2015 jsme si zahráli dva zápasy proti staršímu kádru Krnova. Na soupeři byl znát věkový rozdíl, díky čemuž nás soupeř převyšoval výškou, váhou i zkušenostmi. Naše vzájemné první utkání bylo poznamenáno tím, že jsme měli vůči soupeři zbytečný respekt a lehce jsme se ho zalekli. Nedokázali jsme předvést náš běžný výkon. Trápili jsme se v útoku i obraně. Soupeř hrál aktivně a tvrdě. V obraně dokázal velmi rychle a efektivně uzavřít celý prostor vymezeného území. Naše pokusy o vnik vždy pohotově zdvojil či ztrojil. My jsme byli v zakončení mnohdy velmi pomalí a nedostatečně důrazní. Střelecká úspěšnost z dvojkových hodů byla pouhých 15% a z trojkových rovnou 0%, což o mnohém vypovídá. Neúspěšné hody na koš jsme nedokázali zachránit ani doskoky, ve kterých měl jednoznačně navrch soupeř. Z obranných doskoků nebo z našich ztrát míčů, pak velmi jednoduše Krnov přecházel do rychlého protiútoku.

Do druhého zápasu jsme vcházeli s chladnou hlavou. V první čtvrtině jsme byli vyrovnaným soupeřem. Ve druhém hracím období nám soupeř odskočil na 7 bodový rozdíl. Ve třetí čtvrtině si svůj náskok zvýšili na 10 bodů (24:34). Poslední čtvrtinu jsme prohráli (9:20), a to i přesto, že jsme měli o něco více střeleckých příležitostí než soupeř. Rozhodně nemůžeme tvrdit, že jsme na soupeře vůbec neměli. Hráči se soupeřům postavili a bojovali i přesto, že to bylo velmi nesnadné.

Neříkáme, že nás prohra ani trochu nemrzí, je to sport a v něm chce každý zvítězit. Je ovšem pravdou, že utkání tohoto charakteru jsou pro nás nesmírně cenná, neboť právě proti takovýmto soupeřům se toho naučíme nejvíce.