Petr Bohačík – stále aktivní hráč NH a.s. a nově i trenér naší mládeže

28.8.2017

Petr Bohačík – stále aktivní hráč NH a.s. a nově i trenér naší mládeže

Novým asistentem Michala Černíka u kategorie U17 se od nadcházející sezóny stává Petr Bohačík. Stále profesionální basketbalista je ostravským odchovancem. S profesionálním basketbalem začal v týmu NH Ostrava, následně se však stal hráčem týmu Pardubic, se kterým se zúčastnil i evropské soutěže FIBA EuroChallange Cup. Byl také členem české seniorské reprezentace a dvojnásobným účastníkem české All Star Game. Od sezóny 2013/2014 až doposud působí v NH Ostrava na pozici pivota.

V příští sezóně spojí svou hráčskou kariéru i s trenérstvím. Jako asistent bude působit u týmu U17, případně U15 a bude tak získávat další trenérské zkušenosti, aby po skončení hráčské kariéry mohl přesedlat na kariéru trenérskou a ihned začít s profesionálním trénováním našich dorosteneckých kategorií. Petr se již zapojil do letní přípravy svých svěřenců, kde prozatím jeho hlavní náplní práce byli vyšší podkošoví hráči.

Komentář Michala Černíka na Petrův příchod: Jsem velmi rád, že se do našeho trenérského týmu zapojí stále aktivní výborný ligový hráč, který umí klukům nacvičované činnosti názorně předvést a předat jim své zkušenosti z bohaté hráčské kariéry. V letní přípravě měl na starosti práci podkošových hráčů a kluci si jeho tréninky velmi pochvalovali.

Komentář, Matěje Czorniaka, hráče U17, na příchod profesionála na podkošové hráče:

Petr je skvělý trenér, věci, které s námi dělá nám do detailu vysvětluje a chce jejich přesné provedení. Působí na mě velmi pozitivně a určitě se od něj chci hodně naučit.

Rozhovor s Petrem v odkazu níže:

https://youtu.be/GvQKmkNud2s


Petr Bohačík – stále aktivní hráč NH a.s. a nově i trenér naší mládeže

Přihlášení