U14 - NH vs. Opava, hodnocení

28.9.2015

Tak a začala nám nová sezóna plná změn. Změnilo se nám hrací období na 4x10 minut a k tomu hrací systém tzv. pasarela (hráč může hrát maximálně 3. čtvrtiny).

Na úvod nové sezóny nás čekal nelehký soupeř, a to tým BK Opava. Loňský bronzový tým MČR.

Připravovali jsme se velmi pečlivě. Absolvovali jsme na úvod sezóny hned dva turnaje. První v Pecsi (Maďarsko-Euroliga) a po té v Ostravě proti o rok starším klukům. Měli jsme tedy dobře našlápnuto do nové sezóny.

V sobotu jsme odjeli do opavské haly plní sebevědomí a touze po vítězství. To vše bylo ale před zápasem. Po zahájení utkání jsme nepoznávali náš tým. Opava od záčátku diktovala tempo hry a byla všude o krok napřed. My jsme měli problém zvládat základní věci, jako je např. vyhození z autu, natož pak v útok a obranu. Největší problém bych ale viděl, že jsme neběhali, a neměli chuť bojovat. Opava tedy měla celý zápas pod kontrolou, a tak zaslouženě vyhrála.

NH vs. Opava 53:75 (13:25; 29:39; 41:53)

V neděli jsme přivítali opavský tým na naší palubovce, tedy na Tatranu. Od začátku jsem věděl, že to bude jiný zápas. I na klucích jsme viděli větší chuť.

První pětka měla nelehký úkol. Udřžet krok se soupeřem, který do začátku postavil velmi silnou pětku. To se také podařilo. Na konci první čtvrtiny bylo skóre 12:18 v náš neprospěch. Druhá pětka měla přesně opačný úkol. Přehrát jasně soupeřovou pětku. To se nám také dařilo. Vedli už jsme cca o 10 bodů, ale 3. minuty před koncem poločasu jsme ztratili koncentraci, a Opava šťastnými střelami tak srovnala, a po té se dostala do jednobodového vedení. Začátek druhého poločasu patřil jednoznačně Opavě, která v krátkém časovém intervalu zaznamenala několik jednoduchých košů. To byl zlom celého zápasu. Ještě jsme měli naději ve čtvrté čtvrtině, kdy se nám podařilo přitlačit soupeře, a stáhnout náskok (5 minut před koncem to bylo o 7). To bylo ale z naší strany vše. Pak Opava dala pár košů, a my prostřídali. Opava tak vyhrála i druhý vzájemný zápas, ale tentokrát už to neměla tak lehké. My soupeři samozřejmě gratulujeme.

NH vs. Opava 66:84 (12:18; 34:35; 46:59)

My bychom se měli především zaměřit na koncentraci po dobu celého zápasu, a také zlepšit nasazení do hry.

Kluci, hlavu nahoru! Před sebou máme ještě celou sezónu, a budeme pracovat na zlepšení. Nic se neděje...

Chtěl bych poděkovat rodičům, že nás podpořili v obou zápasech. Hlavně v domácím byli hodně slyšet. Tak samo patří poděkování kolegům trenérům, kteří nás přišli podpořit.