Vítězný víkend !!!

11.10.2015

Hodnocení uplynulého - vítězného víkendu !!!

Máme za sebou již v pořadí třetí "hrací" víkend. Tentokráte všichni, kdo sehráli zápasy ve svých kategoriích zvítězili - gratulujeme !!! Jen tak dál. I když nás potkali drobné technické nepříjemnosti v kategorii  U14, vše nakonec dobře dopadlo, přichází zima .... , je třeba s tím počítat a vybavit se teplejším oblečením :-) :-)

A je třeba připomenout, že i naši nejstarší - muži extraligy, měli svůj vstup do zápasů nové sezóny vítězný!  Porazili hráče Prostějova 67:60 :-) :-)

.... a teď již zmiňované komentáře našich úspěšných trenérů.

U12 Snakes Ostrava " B" - BK NH Flames Ostrava  24: 52 a 31 : 67

Marek Stuchlý : dne 10. 10. hostil náš tým Snakes Ostrava B. Tým Snakesu byl složený převážně z hráčů nižších ročníku, ale i tak celkový dojem z jejich hry nebyl vůbec špatný. Kluci Snakesu se pod vedením paní trenérky Nikoly Kleinové snažili hrát pestrý a rychlý basketbal, doplněný o velké množství přihrávek.

Naši kluci mi zpočátku prvního zápasu připadali, jakoby teprve vstávali do brzkého sobotního rána a na nějaké hraní basketbalu ani nepomysleli, o čemž také svědčí počátek prvního zápasu. Naštěstí se kluci po pár minutách dostali do herního tempa a vzali zápas pevně do svých rukou.

Druhý zápas byl v podobné režii. Začátek zápasu byl již dokonce 9:2 pro družstvo domácích, kdy nám velké problémy dělal zejména kapitán domácích s číslem 15. Naštěstí jsme ještě do konce první čtvrtiny zabrali a skóre srovnali. Zbytek zápasu jsme si již pohlídali a bez nervů dovedli k naší spokojenosti.

Utkání z našeho pohledu hodnotím poměrně kladně, hráči mají za sebou konečně první vítězství v této sezóně, kterých se z nějakých mně neznámých důvodů tolik báli. Doufám, že si kluci již zvykli vyhrávat, a že tomu tak bude i nadále. V utkání bylo k vidění z naší strany několik velice povedených jak individuálních, tak týmových výkonů a zasloužený herní prostor mohli dostat všichni naši kluci. Samozřejmě se zde ale také vyskytlo hodně záporných momentů, které dle mého názoru pramenili drtivou většinou z naší nepozornosti a úplně zbytečného stresu, a které se budeme na trénincích snažit odstranit.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat paní trenérce domácích za vlídné přijetí jiného týmu z Ostravy k zápasu a za snahu vytvořit přátelské prostředí, což bohužel nebývá u všech zvykem a samozřejmě mé poděkování patří také rodičům, kteří nám opět vytvořili skoro domácí atmosféru J

1. body: Kryštof 8, Ervín 10, Patrik 2, Bagi 6, Šimon 4, Kuba H. 2, Danek 5, Maty 4, Zvolda 3, Ondra 8

2. body: Kryštof 12, Ervín 25, Kuba Ma. 2, Patrik 8, Maty 2, Zvolda 5, Kuba Mr. 1, Ondra 12

U14 ŽL BK NH Flames Ostrava - BK Vysočina 73:47

Robin Foniok: …tak a máme za sebou další hrací víkend. V sobotu nás čekal tým z Vysočiny a v neděli Žabovřesky Brno.

V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce již zmiňovanou Vysočinu, která nastoupila proti nám převážně s mladšími kluky. Vysočina nás přehrávala ze začátku utkání hlavně bojovností a z toho pramenili koše. My jsme se chytli až ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhráli rozdílem 18 bodů. To také rozhodlo zápas. Zbytek utkání už jsme měli pod kontrolou.
Musím pochválit kluky hlavně za poslední čtvrtinu, kdy jsme hráli to, co chceme. Hráli jsme kolektivně a dostávali jsme se do volných pozic.
Naší slabou stránkou je stále doskok a obrana při vniku. Musíme na tom ještě hodně zapracovat.

Vysočině přejeme hodně štěstí, hlavně v jejich prioritní kategorii (U13).

Nedělní zápas se bohužel neodehrál, technické podmínky v hale Tatran nám neumožnily odehrát zápas. Zápas bude odehrán v náhradním termínu.
Tímto bych se chtěl ještě jednou omluvit rodičům....

Chtěl bych poděkovat rodičům, že nás opět hlasitě podpořili a dali tak najevo, kdo je na Tatranu doma!!! :-)

U 17  OP BK NH OSTRAVA : BK KRNOV (102:50; 98:49)

Šárka Ševčíková, asist.trenéra U17 : v neděli 11. 10. 2015 jsme nastopili do dvojzápasu proti basketbalovému celku Krnova. Náš tým nastopil v plné sestavě a i přes nepřízeň teplotních podmínek v hale dvakrát zvítězil. V prvním zápase jsme si získlali jasnou převahu již v první čtvrtině (25:6). Hráči hráli aktivně, těžili z chyb soupeře při rozehrávce a náskok postupně navyšovali. Střelecky se zápas vydařil Robinu Hoblíkovi, který na svém kontě nasbíral celkem 26 bodů, přičemž z toho 5x proměnil z tříbodového hodu. V doskocích byl nějaktivnější Martin Vala a nejvíce míčů získal Vojta Kuchta.

Druhý zápas měl v podstatě obdobný průběh jako ten předcházející. Hráči se o všechny body podělili z větší části rovnoměrně. Nejůspěšnější s 18 body byl Lukáš Kohut. Nejvýraznější v doskocích byl Vojta Kuchta a nejaktivnější v obraně, co do počtu získaných míčů, byl Kryštof Šafr. Oproti předchozímu zápasu jsme zaznamenali i méně nevynucených ztrát míčů.

Naše střelecká úspěšnost v obou zápasech nebyla nijak růžová a výkony hráčů byly místy hodně nekoncentrované. Rozhodně neusneme na vavřínech a budeme nadále pracovat na našich slabých stránkách.

Pozitivně můžeme hodnotit to, že si bohatě zahráli všichni hráči, rovněž také to, že i když jsme hráli proti slabšímu soupeři, ani jeden ze zápasů jsme nevypustili.