První mistrovský víkend za námi !!!

24.9.2015

Tak nám to začalo !!!

V uplynulém víkendu 19.9. a 20.9. 2015 sehráli naši hráči svá první mistrovská utkání. Jedni byli úspěšní jiní trošku méně, ale takový už je sport. Přečtěte si jednotlivá hodnocení našich trenérů, jak to vidí oni ze svého pohledu.

A dále Vás chceme pozvat ke sledování naší NhTv, kde Vám aktuálně přinášíme videa s probíhajících zápasů a dalších akcí, které náš klub pořádá. Sledujte nás, ať jste v obraze :-) :-)

U12 BK Snakes Ostrava -  BK NH Flames Ostrava 59:17  a 55:13

Marek Stuchlý ml: " na tyto zápasy jsem se osobně velice těšil, protože jsme měli změřit své síly s velice kvalitním soupeřem, který už i v minulé sezóně ukazoval svou fyzickou a psychickou převahu a i letos bude bezesporu patřit k favoritům soutěže.

Bohužel kladný komentář k utkání z naší strany by se hledal jen těžko, protože oba zápasy byly přinejmenším velmi nepovedené. Asi jedinou světlou stránkou je, že jsme takovéto utkání odehráli na začátku sezóny, a tak máme ještě hodně času k nápravě. Nicméně kluci teď budou muset na tréninku o dost více přidat, protože takovéto ,,výpadky´´ jak psychické, tak fyzické by se už stávat neměli..."

body: 1.ukání - Bagi 2, Ervin 3, Kuba H. - 2, Daniel M. - 2, Kuba M. - 2, Maťa - 2, Maty - 2, Kuba Z. - 2

          2. utkání - Ervin - 4, Kuba H.- 1, Maťa - 2, Maty V. - 6

U13 BK NH Flames Ostrava - BK Snakes Ostrava - 42:37 (33:33) a 41:35

Michael Dostál:  "na úvod sezóny jsme se utkali s naším věčným rivalem, což bylo znát v začátku utkání značnou nervozitou první polovina zápasu byla, jak už bývá našim zvykem, rozjezdová a vlažná. Do druhé poloviny zápasu už na palubovku nastoupil jiný tým, zlepšila se práce v obraně, v doskocích. Celkově byla znát na našich hráčích větší vůle po vítězství. Zápas skončil vyrovnaným skórem 33:33  a v průběhu  prodloužení jsme opět zabojovali a vítězství si nenechali vzít.

Druhý zápas se nesl také ve vyrovnaném duchu  nicméně  po celý zápas jsme měli trošku více ze hry  a nad soupeřem si udržovaly několika bodový náskok, který jsme opět naší bojovností dovedli k vítěznému konci . Do hry nastoupili všichni hráči. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za bojovnost a kolektivní hru, ale musím podotknout, že stále máme spoustu práce a co zlepšovat. Také velké díky našim rodičům, rodinným příslušníkům a fanouškům, kteří již tradičně vytvořili krásnou sportovní atmosféru".

U15 ŽL: Bk Gymnázium Hladnov - BK NH Flames Ostrava 45:72

Martina Dostálová: " v sobotním večerním utkání (hrálo se v nezvyklý čas 19.30) jsme nastoupili proti Hladnovu. Od prvních minut bylo jasné, že to bude těžké utkání a jen soustředěný a stoprocentní výkon povede k tíženému úspěchu. V prvním poločase to bylo jak na houpačce, každý chvilku tahal pilku. Když už jsme si vybudovali malý náskok, tak jsme ho vlastními chybami zase ztratili. Nabádání trenéru v poločase utkání, že musíme jít bod po bodu  a soustředit se na každý míč, přineslo tížené ovoce. Od třetí čtvrtiny jsme začali mít převahu na hřišti a před závěrečným dějstvím si vybudovali 10 bodový náskok. V poslední periodě jsme tento náskok navýšili až na třicet bodů a mohli na hřiště pustit všechny hráče a ušetřit aspoň trochu sil do nedělního utkání. Všichni hráčů si zaslouží pochvalu za předvedený výkon a bojovnost, kterou v zápase předvedli. Vyzdvihnout můžeme Marka Valiguru nejen za hru, ale i nasazení a povzbuzování týmu. Radost z výhry měli nejen trenéři a hráči, ale i rodiče, kteří nás přišli ve velkém povzbudit a vytvořili nám téměř domácí prostředí. Děkujeme. Jediná věc, která nás mírně mrzí je chování hráče z Hladnova, který při závěrečném podávání rukou vyvolal konflikt. Toto si ale musí vyřešit soupeř. Jsme rádi, že se naši kluci nenechali vyprovokovat a na danou situaci zareagovali s klidnou hlavou, i toto by měl sport hráče naučit.

Body: Duanes 17, Tomek 18, Seibert 13

20.9. ŽL : BK Opava - BK NH Flames Ostrava 57:53

V nedělním utkání jsme nastoupili proti družstvu Opavy. S tímto týmem jsme odehráli dva zápasy na turnaji a oba byly vyrovnané s bilancí 1:1. Bohužel se na tomto zápase projevila únava z pozdního sobotního utkání. Nemůžeme říci, že by se kluci nesnažili, ale prostě to nějak nešlo. Nebyli jsme se schopni rozběhnout, dostat míč na podkošové hráče, kteří převyšovali soupeře a využít naši nejsilnější zbraň rychlý protiútok. Celý zápas se přelévalo skóre z jedné strany na druhou a ani jedno z družstev si nedokázalo vytvořit větší bodový náskok. V koncovce utkání jsme bohužel neproměnili přesilovou situaci 2 na 1, která by nám dala šanci na prodloužení, nad následným (podle nás) nepísknutým faulem si můžeme jen povzdechnout, takový je sport. Za tento zápas si zaslouží pochvalu Šimon Seibert, který nás celou dobu držel bodově.

Po prvních dvou kolech to máme tedy 1:1. První zápasy ukázaly, jak vyrovnanou skupinu máme a že bude důležité každé vítězství. Takže stejně jako v loňské sezóně i letos budeme razit heslo: „Zápas od zápasu, bod pod po bodu.“

Body:  Seibert 21, Valigura 15, Duanes 10

U 17  OP - BK NH Ostrava x BK Uhreský Brod - 56: 37, 52:56

Martina Dostálová : sezónu 2015/2016 jsme zahájili prvními zápasy proti kádru Uherského Brodu. V důsledku zranění a nemocí jsme nastoupili v celkovém počtu sedmi hráčů. Již při rozcvičování obou celků bylo patrné, že soupeř bude mít výškovou i věkovou převahu. To nás ovšem nevyvedlo z míry a první zápas jsme vybojovali
s 19 bodovým náskokem. Do druhého zápasu jsme nastoupili velmi vlažně a jen horko těžko jsme se dostávali do herního tempa. Soupeř nás již od začátku bránil zónou zatáhlou do vymezného území, čímž nám prakticky znemožnil vnik do tohoto prostoru. Se střeleckou úspěšností ne vyšší než 25% jsme se postupně prokousávali první polovinou utkání, která nakonec vyústila ve stav 19:33 ve prospěch soupeře. V poločase hráči posbírali poslední zbytky sil a energie (naprostá většina z nich není zvyklá hrát systém dvou zápasů po sobě) a vrhli se bojovně do druhé poloviny utkání. Z aktivní obrany jsme vytěžili šance k rychlým protiútokům a díky jednoduchým košům jsme začali náskok soupeře stahovat, a to až na 4 bodový rozdíl ve třetí čtvrtině. V posledním hracím období si stále soupeř udržovat nepatrný náskok, který jsme již nestačili zvrátit. Konečné skóre 52:56 nás sice zamrzel, ale rozhodně pro nás není ostudný, neboť na jeho dosažení nechal tým na hřišti všechno, co v daný moment mohl.

Vkročili jsme tedy do nové sezóny s výsledkem 1 : 1. 


První mistrovský víkend za námi !!!

Komentáře

§ Je zakázané používať jakékoli hanlivé a vulgární výrazy. Při jejich používání
Vám bude omezený přístup na server, děkujeme za pochopení.

Vaše komentáře

PM

|

6.10.2015 21:39:29

Nepovedené zápasy jsou taky zápasy. Pomůžou odkrýt slabiny, na kterých se dá pracovat. Nesmíme proto ale zapomínat na rozvíjení těch silných stránek, které tento tým má a postupně jich bude čím dál více využívat. Pokračujme v tom, co děláme. Všichni. Rodiče, trenéři, děti, klub... a úspěch si nás najde. :-)

Bagi sr.

|

25.9.2015 18:48:43

Každý má den "blbec" , takže už ten příští může být lepší ! Děláš to dobře Marku , trpělivost a nezapomínej i "pohladit" :)) Go Flames !

Eva

|

25.9.2015 09:47:42

Chtěla bych se připojit ke komentáři Libora a souhlasit s ním v plném rozsahu. Mám Bobánka v oné zmiňované starší kategorii a musím říct, že začátky jsou někdy fakt těžké. Jeden trenér :-) nám rodičům vždy říkal: To příjde!!! Nebylo snadné věřit, ale ono to fakt "Přišlo" :-). Takže, milý Marku, děláš to dobře a obětuješ tomu hodně!!! A věř, že: TO PŘÍJDE!!! PS: S plyšákem v posteli usínají ještě i Ti starší hormoni :-)

Libor

|

24.9.2015 14:16:27

Ahoj Marku, právě jsem dočetl tvůj komentář k zápasů U12 se Snejkama. No, bereš to moc negativně. Musíš si uvědomit, že kluci, děti, které trénuješ, mají sotva 10-11 let. Jsou mezi nimi i tací, kteří stále doma v pokojíčcích usínají se svým oblíbeným plyšáčkem. Trochu přeháním. Je třeba zdůraznit, že to děláš dobře, řekl bych moc dobře. Na tréninku ti to parádně funguje, radost pohledět, každý rodič musí uznat, že dítě svěřil do dobrých rukou. Chce to však z tvé strany trpělivost, a stále si opakuj, že trénuješ nejmladší kategorii, partu dětí, kteří mají nárok selhávat, vždyť selhávají i chlapi, to je ve sportu zcela normální. Lidská bytost není počítač a ta dětská navíc velice, velice křehká. Odvedl jsi a velký kus dobré práce za velice krátkou dobu. Je těžké se srovnávat se Snejkama, mají mnohem větší základnu a tím i konkurenci, rovněž po palubovce běhají někteří od pěti let i to se musí sakra projevit. Jdeš dobrým směrem, není třeba dělat předčasné závěry a urychlovat něco co urychlit nejde. 10 – 11 letý kluk není automat a mnohokrát pod tlakem udělá věc, a to platí nejenom ve sportu, která tě nemile překvapí. Jedna věc je něco dítě naučit a pak ho naučit, aby to co umí, používal. Určitě líp to pochopíš, až budeš jednou mít vlastní rodinu. V žádném případě tě nechci nutit do ženění :-) Taky jsem zažil velké zklamání s U11, hráli jsme v Opavě proti týmu kolem Kavana. Dostali jsme 2x výprask o 50 a 60 bodu. Nechápal jsem, co se děje, kluci přestali hrát, já jsem zuřil a choval se jako magor. No a se stejným soupeřem jsme za půl roku prohráli doma o pouhé 2 body a Opava za 14 dní vyhrála NF 2012

Přihlášení