Historie klubu

Kdo jsme, co děláme, kde nás můžete najít – prostě vše co jste o nás chtěli vědět a zapomněli se zeptat.

Začátky Basketbalového klubu Nová Huť Ostrava jsou úzce spjaty s počátky basketbalu v Ostravě. Jeho historie se začíná psát již v roce 1952 vznikem tělovýchovné jednoty Sokol Ocel NHKG Ostrava. Po otevření nové haly Tatran a sloučení se stejnojmenným ostravským klubem začíná nepřetržitá série novohuťáckého basketbalu. Po úctyhodných téměř šedesát let si držíme významné místo na basketbalové mapě naší země.

Od počátku naší činnosti byl kladen velký důraz na práci s mládeží, které zde měla vždy velké zázemí. Odchovanci našeho klubu se uplatňují dodnes jak ve vlastním oddíle, tak i v ostatních týmech regionu, republiky i zahraničí. V roce 1991 vznikl samostatný basketbalový klub pod názvem BK NOVÁ HUŤ Ostrava. Právní forma našeho klubu je zapsaný spolek.

Současné vedení klubu si je vědomo svého závazku, který má vůči několika generacím našich předchůdců a snaží se navázat na jejich práci a odkaz, který vyjadřuje slogan „Basketbalový klub NH Ostrava – tradice, které zavazuje“.