Naši trenéři


Kontakt na trenéry

Nihat Gurbuz

Nihat Gurbuz
E-mail: gurbuz@seznam.cz
Licence: Profi "A"
Hlavní trenér: U17 a U19 extraliga
Trenérské působení: 18 Mart Universitesi sport club, Zeytinburnu spor Istanbul, Canakkale, BK Mohelnice
Info: Trenér Nihat přichází do NH z moravského klubu BK Mohelnice, kde dlouhodobě působil nejen jako předseda, ale také jako zkušený trenér, který mohelnický basketbal po dlouhých letech proslavit také mládežnickým basketbalem, když zvládl ve velmi malém městě vytvořit tým šikovných chlapců ročníku 2007, se kterými získal historické 3. místo na Národním finále v Děčíně Nihat pochází z tureckého města Izmir a v minulosti nebyl jen úspěšným trenérem, ale i hráčem. Patřil k nejlepším hráčům 2. nejvyšší turecké ligy mužů (pro porovnání je to několikrát silnější soutěž než česká KNBL). Zahrál si v klubech jako Ankara, Isparta a Canakkale spor Kulubu. Vystudoval obor výchova a sport se specializací na basketbal a nejvyšší basketbalovou licenci "A" na turecké univerzitě 18 Mart Universitesi sport club, kde následně přesedlal k trenérství. S tehdy podceňovaným týmem oblastního přeboru se dostal až do univerzitní profesionální ligy, následně získal jednoleté angažmá trenéra Zeytinburnu spor Istanbul a osmileté angažmá v Canakkale. Individuálně trénoval také známé osobnosti tureckého basketbalu, o kterých našim svěřencům jistě rád povypráví. Do České republiky odcestoval v roce 2009 společně se svou ženou Evou a následně zde založili rodinu. Mezi jeho koníčky patří krom basketbalu a rodiny také lezení, kde již pokořil několik hor v Kyrgyzstánu a Himálaji a také adrenalinové sporty. A jak se s Nihatem domluvíte? Přeci turecky a anglicky... ano a také česky, Nihat si totiž také velmi rychle osvojil i náš náročný jazyk, ačkoli turecký slang v něm nezapře. Nihatovým hlavním úkolem budou krom spolutvorby klubové koncepce, mentality, rozvoje klubu a přínosu inspirace ze zahraničí, především naší mladí basketbalisté, kde bude působit jako hlavní trenér U12 Poruba, hlavní trenér U12 MOaP, hlavní trenér kvalifikace U12 a hlavní trenér kvalifikace U11. Také bude mít za úkol zaujmout nejmenší basketbalisty v přípravkách a zaujme místo po boku extraligových trenérů, kdy snad brzy v budoucnu povede ligové soutěže a plně tak dotvoří Nové Huti kompletní sportovní pyramidu všech vyšších českých soutěží. Taktéž se bude věnovat individuálnímu rozvoji našich hráčů od U14 na pondělních trénincích. "Jsem velmi rád, že se podařil udělal poslední krok k celkové trenérské profesionalizaci Nové Huti, počínaje již od nejmenších kategorií a přípravek. To je právě to, co v českém basketbalu tolik chybí. Když už si některé kluby mohou náhodou dovolit profesionálního trenéra, často jsou nuceni jej směřovat do dorosteneckých soutěží a zapomíná se při tom na to, co je nejdůležitější, a to výchova, a především zaujetí nejmenších dětí. Jsem proto velmi rád, že o nejmladší kategorie se budou v budoucnu starat top basketbalové osobnosti jako táta, nebo Nihat" dodal místopředseda klubu Marek Stuchlý.
Záliby: Rodina, horolezectví, adrenalinové sporty

Ing. Marek Stuchlý

Ing. Marek Stuchlý
E-mail: marekstuchly@post.cz
Telefon: +420 732 498 811
Licence: Trenérská licence "B"
Hlavní trenér: U14 U15, U17 "B"
Trenérské působení: BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava
Info: Marek Stuchlý trénuje od svých šestnácti let a v současnosti působí u mnižákovských kategorií BK NH Ostrava, s kterými vybojoval již čtyři mistrovské tituly, třetí místo z turnaje Akademií v Budapešti a další ocenění z mezinárodních i českých turnajů. Marek se také pravidelně účastní stáží, kempů, seminářů mimo svůj mateřský klub.
Záliby: Basketbal

Naši trenéři | Basketbalový klub NH Ostrava

Libor Vícha
E-mail: vicha.nhostrava@email.cz
Telefon: +420 605 889 466
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: U12 MOaP, U12 Poruba, U13 MOaP, U13 Poruba
Trenérské působení: BP Frýdek_Místek, BK NH Ostrava
Záliby: Basketbal, přátelé, rodina

Marek Stuchlý

Marek Stuchlý
E-mail: marekstuchly@seznam.cz
Telefon: +420 603 877 855
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: U10 Poruba, MOaP, U11 Poruba, MOaP
Trenérské působení: BK NH Ostrava, NH Ostrava muži "A tým"
Info: Marek Stuchlý jako aktivní hráč působil v týmech NH Ostrava, BK Opava, BK Orli Prostějov. Od svých 17 let reprezentoval ČR a stal se tak historicky jedním z nejmladších reprezentantů. Drží první místo v počtu nastřílených bodů v historii samostatné ČR a zároveň sedmé místo v historických tabulkách československého basketbalu. Za svůj život zvládl v nejvyšší mužské soutěži nastřílet 9513 bodů. Je dvojnásobným mistrem ČR, 4 x bronz ČR, sedminásobnou nominaci na All - Star výběry ČR. Jako aktivní hráč začal svou kariéru v rodném Šumperku, později působil v Ostravě, v Opavě (které dopomohl k dvojnásobnému titulu mistra ČR) a v Prostějově. Z Prostějova se pak vrátil zpět do Ostravy, kde se po pěti sezónách rozhodl ve 37 letech ukončit profesionální hráčskou kariéru. Po ukončení profesionální hráčské kariéry ihned přesedlal na trenérskou dráhu, kde se již v další sezóně stal asistentem nejvyšší mužské soutěže. Právě tuto sezónu si pak ještě navíc připsal další bronzovou medaili ČR, tentokrát již jako trenér. Posléze se stal předsedou mládeže NH Ostrava z.s., které nyní navrací její dřívější slávu.
Záliby: Basketbal, děti, zahrada, relax

Naši trenéři | Basketbalový klub NH Ostrava

Vojtěch Štainer / Kondiční a atletický trenér
E-mail: stainer.vojtech@gmail.com
Telefon: +420 704 183 294
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: Kondiční trenér BK NH Ostrava
Trenérské působení: a) Zkušenosti a praxe v oblasti kondiční problematiky a fyziologie – 13 let  Akademik fitness Olomouc 1.9.2012- 1.9 2017  LR fitness 1.9. 2015- 1.9 2017  BCM Olomouc 1.9.2016-1.9 2017  Basketpoint FM 1.9. 2018- 1.9 2022  Činkárna Olomouc 1.9. 2020 - 1.9 2021  Reprezentace muži U16 1.8. 2020 - současnost b) Vzdělání: Instruktor fitness B, kondiční trenér v kolektivních sportech (specializace basketbal) B, basketbalová licence VTB, TB 1, TB 2. c) Státní vzdělání: Bakalářské dokončené: tělesná výchova – sport FTK UPOL 1.9 2016 - 2019, magisterské: Trenérství a management FTK UPOL 1.9 2019 - 2022

Naši trenéři | Basketbalový klub NH Ostrava

Lenka Bočková
E-mail: bockova.lena@seznam.cz
Telefon: 725953486
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: U12 "C", U17 "C", přípravky
Trenérské působení: BK NH Ostrava
Záliby: Basketbal, přátelé,rodina, studium

Kontakt na lékaře klubu - maséry

MUDr. Vladimír Dvořák

MUDr. Vladimír Dvořák / Lékař klubu
Telefon: +420 723 136 163
Trenérské působení: Odborný lékařský dohled u všech týmů BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava a NH (muži), samostatná lékařská praxe v "Modrém pavilonu" v Ostravě, chirurgická ambulance
Info: MUDr. Vladimír Dvořák má mnohaleté zkušenosti v oboru chirurgie a stal se tak uznávaným specialistou ve svém oboru. Po dohodě s hlavními trenéry všech kategorií je k dipozici hráčům, kteří jeho péči potřebují.

Pavel Dudziak

Pavel Dudziak / Masér klubu
E-mail: pdudziak@email.cz
Telefon: +420 604 866 121
Trenérské působení: BK NH Ostrava
Info: Pavel Dudziak je profesionální masér působící u "A týmu" NH. Po konzultaci s hlavními trenéry je k dispozici také pro hráče našich žákovských a dorosteneckých kategirií. Dále pak zajišťuje kompletní regeneraci a uvolnění hráčů pro náročných hracích víkendech. Pavel v minulosti působil také jako masér fotbalového klubu Baník Ostrava.

Přihlášení