Naši trenéři


Kontakt na trenéry

Ing. Peter Bálint

Ing. Peter Bálint / Metodik a tvůrce koncepce klubu
E-mail: peterbask@hotmail.com
Telefon: +420 776 336 131
Licence: Trenérská licence "A"
Hlavní trenér: muži NH "A"
Trenérské působení: MBA Prievidza, Inter Bratislava, BCM Orli Prostějov, Ústí nad Labem, BK NH Ostrava, slovenská seniorská reprezentace, mládežnická reprezentační družstva České republiky
Info: Metodická a publikační činnost - Lektor basketbalových seminářů v České republice i zahraničí - Hlavní trenér české mládežnické reprezentace - Hlavní trenér NBL mužů (Ústí nad Labem, Prostějov, Ostrava)
Záliby: Basketbal, rodina, vzdělávání, synové Míša a Ríša

Tomáš Bartošek

Tomáš Bartošek / Hlavní trenér sportovního střediska mládeže - SpS
E-mail: bartosek.tomas@seznam.cz
Telefon: +420 728 761 598
Licence: Trenérská licence "A"
Hlavní trenér: U15, U17 extr.
Trenérské působení: Pardubický rodák Tomáš Bartošek, který v minulosti působil jako asistent trenéra KNBL v Pardubicích, má za sebou bohaté zkušenosti se všemi mládežnickými kategoriemi, včetně reprezentací České republiky. Krom nejvyšší trenérské licence A (FTVS Praha) je také držitelem FECC (fibaeurope coaching certificate) a mezinárodního VIT (vzdělávacího institutu trenérů), pravidelně je také lektorem školení a seminářů trenérů ČBF. O jeho schopnostech také vypovídají nastřádané úspěchy, kdy některé z nich jsou zmíněny níže: -- 3x 3. místo v KNBL (asistent trenéra) -- Vítěz Českého poháru 2016, druhé místo v Českém poháru 2018, třetí místo v poháru ČP 2017 (asistent trenéra) - 3. místo na MČR EXL U17 pro rok 2016 - 3. místo na MČR U14 pro rok 2015 - Vicemistr ČR U15 pro rok 2014 - Mistr ČR U14 pro rok 2013 - Mistr ČR U15 pro rok 2012 - Mistr ČR U14 pro rok 2012 - Mistr ČR U14 pro rok 2011 - Vicemistr ČR U13 pro rok 2011 - Vicemistr ČR U14 pro rok 2010 - Mistr ČR U13 pro rok 2009 - Vicemistr ČR U11 pro rok 2009 - Vítěz Dětské olympiády 2011 – Pardubický kraj, 2013 – Pardubický kraj - Vicemistr Evropy - člen realizačního týmu ME kadetů U16 – Chiety 2008 Krom týmových úspěchů se také velkým dílem podílel na výchově slavných hráčů jako například Martina Kříže, Viktora Půlpána, Davida Škrance, Josefa Potočka, Martina Peterky, Petra Heřmana, Martina Rouba a nespočtu dalších. V NH bude mít podobně jako Peter Bálint v minulé sezóně dvojí roli, jednak bude asistentem trenéra KNBL a jednak bude fungovat u žákovských kategorií U 15 a U14, v jedné v roli asistenta a v jedné jako hlavní trenér. Krom toho je také jeho úkolem stále více propojovat mládež a mužskou složku na základě stanovené herní koncepce, zásad a rozvoje individuality hráčů v našem klubu.

Tomáš Veselý

Tomáš Veselý / Hlavní trenér sportovního centra mládeže - SCM
E-mail: jsemhappy@centrum.cz
Telefon: +420 603 531 681
Licence: Trenérská licence "A"
Hlavní trenér: U14, U 19extr.
Trenérské působení: Trenér Tomáš Veselý je držitel prestižní FIBA licence, původem z Hradce Králové, který dlouhé roky působil jako oblastní metodik a šéftrenér Karlovarského kraje. Mimo to má za sebou velmi bohatou trenérskou kariéru, ve které stihl okusit vyjma KNBL veškeré mužské i ženské soutěže, včetně dorosteneckých reprezentací žen U18 a U20 a U14, U16 chlapců. Mimo basketbal se projevil také jako skvělý organizátor a manažer, když se velkou mírou zasadil o rozvoj basketbalu v Jaroměři (Josefov), který se tak stal významným bodem na basketbalové mapě. V Jaroměři se také pod jeho vedením každým rokem odehrává nejlepší kemp na individuální činnosti v České republice. Mezi jeho největší úspěchy krom zisku sedmi medailí z MČR patří účast na středoškolských světových hrách v Izraeli, účast na univerziádě žen v Kazani, místo šéftrenéra Karlových Varů, vedení trenérských a metodických seminářů v Čechách a úspěšné studium A licence (nejvyšší basketbalové trenérské licence v ČR). V nejvyšší soutěži žen ŽBL pak působil jako hlavní trenér Slovanky Mladá Boleslav, Lokomotivy Karlovy Vary, či Valosunu Brno. Mezi jeho nejslavnější odchovance patří Mirek Soukup, Jan Tomanec, Petr Kunst, nebo Aneta Procházková.

Ing. Marek Stuchlý

Ing. Marek Stuchlý
E-mail: marekstuchly@post.cz
Telefon: +420 732 498 811
Licence: Trenérská licence "B"
Hlavní trenér: U13 , U15"B", U19 "B", U17 "C"
Trenérské působení: BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava
Info: Marek Stuchlý trénuje od svých šestnácti let a v současnosti působí u mnižákovských kategorií BK NH Ostrava, s kterými vybojoval již čtyři mistrovské tituly, třetí místo z turnaje Akademií v Budapešti a další ocenění z mezinárodních i českých turnajů. Marek se také pravidelně účastní stáží, kempů, seminářů mimo svůj mateřský klub.
Záliby: Basketbal

Ing. Radim Rojek

Ing. Radim Rojek
E-mail: radim.rojek@seznam.cz
Telefon: +420 603 492 232
Licence: trenérská licence "A"
Hlavní trenér: muži "B"
Trenérské působení: Odchovanec novohuťáckého basketbalu začal s trenérskou kariérou v roce 2007, jako hrající asistent u družstva VŠB Ostrava "B" v oblastním přeboru. Od roku 2010 se pak stal asistentem u prvoligového A-týmu rovněž ve VSK VŠB-TU Ostrava. Do roku 2020 střídavě působil u družsta v pozici asistenta či hlavního trenéra ve dvojici s Miroslavem Pacutem. Mezi trenérské úspěchy patří dvojnásobné vítězství ve II.lize v letech 2011 ( bez reflektování na postup ) a 2012 spojené s postupem do I.ligy. Historicky nejlepší umístění dosáhl s týmem VŠB v roce 2013, kdy po vypadnutí v play- off s Hradcem Králové obsadili vysokoškoláci konečné 7.místo I.ligy. V rámci jeho trenérské kariéry v kategorii mužů pracoval s hráči jako byli Martin Gniadek, Filip Zbránek, Kryštof Vlček, Jan Lyčka, Marek Gerych, Ondřej Šiko, Josef Kresta, Marek Stuchlý, Michal Palát a další, kteří prošli kádry nejvyšší mužské soutěže ČR. Z hlediska herní filosofie preferuje rychlý basketbal a důraz na doskoku pod oběmi koši. Od roku 2015 je držitelem nejvyššího trenérského stupně kdy na UP Olomouc zakončil studia obhajobou Závěrečné práce na téma " Volba prostoru a souboj o míč na útočném a obranném doskoku". Hráčskou kariéru korunoval v roce 1991 juniorským titulem Mistra ČSFR. Svůj herní a následný trenérský rozvoj spojuje se jmény Jiří Křák, Zdeněk Hummel, Jan Kozák a Milena Černá.

Bc. Jakub Hubáček

Bc. Jakub Hubáček
E-mail: jakubhubacek2@seznam.cz
Telefon: +420 731 251 128
Licence: Trenérská licence "C"
Youtube: https://youtu.be/qlJXZbDoVWc
Hlavní trenér: U12 MOaP; asistent U13
Trenérské působení: TJ Sokol Karviná, BK NH Flames Ostrava
Info: Jakub Hubáček působí v NH od sezóny 2017/18, ale již v sezóně předchozí byl vybrán na pozici asistenta trenéra kategorie U12 na NF v Plzni, kde získal titul mistra ČR. Na tento úspěch navázal i v sezóně další, kdy v pozici asistenta dopomohl k třem minižákovských titulům. Jakub je studentem Ostravské univerzity a zároveň stálým hráčem vyšších mužských soutěží.
Záliby: Basketbal, studium, přátelé

Marek Stuchlý

Marek Stuchlý
E-mail: marekstuchly@seznam.cz
Telefon: +420 603 877 855
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: U9 MOaP, U10 MOaP, U11 Slezská, U10 Poruba, U11 PORG
Trenérské působení: BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava, NH Ostrava muži "A tým"
Info: Marek Stuchlý jako aktivní hráč působil v týmech NH Ostrava, BK Opava, BK Orli Prostějov. Od svých 17 let reprezentoval ČR a stal se tak historicky jedním z nejmladších reprezentantů. Drží první místo v počtu nastřílených bodů v historii samostatné ČR a zároveň sedmé místo v historických tabulkách československého basketbalu. Za svůj život zvládl v nejvyšší mužské soutěži nastřílet 9513 bodů. Je dvojnásobným mistrem ČR, 4 x bronz ČR, sedminásobnou nominaci na All - Star výběry ČR. Jako aktivní hráč začal svou kariéru v rodném Šumperku, později působil v Ostravě, v Opavě (které dopomohl k dvojnásobnému titulu mistra ČR) a v Prostějově. Z Prostějova se pak vrátil zpět do Ostravy, kde se po pěti sezónách rozhodl ve 37 letech ukončit profesionální hráčskou kariéru. Po ukončení profesionální hráčské kariéry ihned přesedlal na trenérskou dráhu, kde se již v další sezóně stal asistentem nejvyšší mužské soutěže. Právě tuto sezónu si pak ještě navíc připsal další bronzovou medaili ČR, tentokrát již jako trenér. Posléze se stal předsedou mládeže NH Ostrava z.s., které nyní navrací její dřívější slávu.
Záliby: Basketbal, děti, zahrada, relax

Libor Vlk

Libor Vlk
E-mail: vlkl@seznam.cz
Telefon: +420 603 965 782, +420 724 502 512
Licence: Trenérská licence "C"
Youtube: https://youtu.be/Nigc4NQwM7Y
Hlavní trenér: U12 Poruba, U11 Poruba
Trenérské působení: TJ Sokol Karviná, BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava
Info: Libor Vlk již v minulosti trénoval jako asistent naše žákovské týmy a získal s nimi mnoho ocenění (3. místo NF, postup na MČR U13) Od sezóny 2017/18 se vrací zpět do NH, aby navázal na své předešlé úspěchy, což se mu podařilo v barvách NH, získal již tři minižákovské tituly a další ocenění na poli českém i mezinárodním.
Záliby: Basketbal, rodina, syn Dája a Maty

Adam Choleva

Adam Choleva / Kondiční a atletický trenér
E-mail: Adam.choleva@centrum.cz
Telefon: +420 732 655 309
Hlavní trenér: Asistent a kondiční trenér "A" týmu mužů
Trenérské působení: BK NH Ostrava, BC Nový Jičín
Info: Od sezóny 2019/2020 Adam přesedlal z hráčské kariéry na kariéru trenérskou, když po boku Petera Bálinta asistuje u nejvyšší mužské soutěže KNBL. Adam má kořeny v Novém Jičíně, ale jeho basketbalová kariéra je pevně spjata s Ostravou. Je studentem Univerzity Palackého v Olomouci.

Marek Matula

Marek Matula / Kondiční a atletický trenér
E-mail: marek.matula98@gmail.com
Telefon: +420 704 183 294
Licence: Trenérská licence "C"
Hlavní trenér: Kondiční trenér U14-U19
Trenérské působení: Marek je nový nadějný trenér BK NH Ostrava, který se v minulosti osvědčil především v přípravě nejmenších basketbalistů. Od sezóny 2019/2020 ale přesedlal na dráhu kondičního trenéra klubu. S chlapci ale nepracuje pouze jako kondiční trenér, ale ve svých rukou má také post asistenta týmů U17, U19. Marek je také studentem Ostravské univerzity přírodovědecké fakulty.

Kontakt na lékaře klubu - maséry

MUDr. Vladimír Dvořák

MUDr. Vladimír Dvořák / Lékař klubu
Telefon: +420 723 136 163
Trenérské působení: Odborný lékařský dohled u všech týmů BK NH Ostrava, BK NH Flames Ostrava a NH (muži), samostatná lékařská praxe v "Modrém pavilonu" v Ostravě, chirurgická ambulance
Info: MUDr. Vladimír Dvořák má mnohaleté zkušenosti v oboru chirurgie a stal se tak uznávaným specialistou ve svém oboru. Po dohodě s hlavními trenéry všech kategorií je k dipozici hráčům, kteří jeho péči potřebují.

Pavel Dudziak

Pavel Dudziak / Masér klubu
E-mail: pdudziak@email.cz
Telefon: +420 604 866 121
Trenérské působení: BK NH Ostrava
Info: Pavel Dudziak je profesionální masér působící u "A týmu" NH. Po konzultaci s hlavními trenéry je k dispozici také pro hráče našich žákovských a dorosteneckých kategirií. Dále pak zajišťuje kompletní regeneraci a uvolnění hráčů pro náročných hracích víkendech. Pavel v minulosti působil také jako masér fotbalového klubu Baník Ostrava.

Přihlášení